Receptury

Posiadamy ogromną wiedzę i doświadczenie w opracowywaniu receptur dla produktów płynnych i proszkowych, a także żywności funkcjonalnej na podobieństwo żywności tradycyjnej.

Produkt od A do Z (ON360)

Wykorzystując naszą wiedzę i doświadczenie, jesteśmy w stanie poprowadzić projekt produktu od A do Z wyłącznie na podstawie otrzymanego zarysu produktu.

Produkcja

Niejednokrotnie udzielamy wsparcia w utrzymaniu ciągłości produkcyjnej, kontrolowaniu jakości wytwarzanego wyrobu oraz szkoleniu personelu sektora produkcyjnego.

Wsparcie Technologiczne

Zapewniamy pomoc w opracowywaniu nowych, bądź usprawnianiu dotychczas istniejących rozwiązań technologicznych, wykorzystywanych w zakładzie produkcyjnym.

Wdrożenie Technologii

Przygotowując i uruchamiając obszar odpowiedzialny za praktyczną realizację dedykowanych rozwiązań technologicznych, wprowadzamy w życie opracowane przez nas technologie.

Park Maszynowy

Doradzamy w zakresie doboru maszyn do nowo powstającego i rozwijanego parku maszynowego.

Handel

Naszą specjalizacją handlową są aromaty oraz dodatki technologiczne i funkcjonalne, w których wykorzystaniu, z racji prowadzonej działalności, posiadamy największe doświadczenie.

Analiza Surowca

Dysponujemy zapleczem umożliwiającym dokładną analizę surowca w celu określenia jego charakterystyki fizycznej po to, by potwierdzić zgodność specyfikacji z próbką lub dostawą surowca.

Prawo

W świetle nieustannie zmieniającego się prawa służymy radą przy doborze składników, opracowywaniu znakowania dla produktu finalnego oraz wprowadzaniu wyrobu gotowego do obrotu.

Rozwiń i sprawdź poszczególne obszary!

Opracowanie i wdrażanie nowych produktów
Projektowanie wstępne produktów
Projekt wstępny produktu stanowi swego rodzaju skonkretyzowaną bazę wyjściową precyzującą dane o produkcie oraz zadaniach, które muszą zostać wykonane w celu stworzenia i wdrożenia wyrobu do produkcji seryjnej, a w konsekwencji także obrotu. Tego typu dokument wskazuje jasno propozycję składu, ustosunkowuje się do doboru opakowania, opisuje wstępne informacje i zadania do wykonania w zakresie technologicznym i produkcyjnym. Odnosi się też do możliwości zakładu produkcyjnego, prezentuje przewidywany koszt wytworzenia produktu, nakreśla kosztorys zadań przewidywanych do wykonania, ustanawia wstępne etapy działań i terminy ich realizacji, a także sygnalizuje pewne obostrzenia prawne i kieruje dodatkowe uwagi istotne z perspektywy wdrożenia produktu do obrotu, oraz późniejszego utrzymania produktu na rynku. Projekt wstępny produktu opracowywany jest w oparciu o m.in.: potrzeby rynku docelowego, konkurencyjność produktu, walory marketingowe produktu, aspekty prawne, wymaganą jakość i dostępność surowca, opłacalność kosztu wytworzenia oraz możliwości techniczne i technologiczne zakładu produkcyjnego. Wykonanie projektu wstępnego produktu możliwe jest do opracowania w całości, bądź też częściowo na zasadzie doradztwa/konsultacji.

Opracowywanie receptury produktu (z zarysem technologii jego wytwarzania)
Firma dysponuje największą wiedzą i doświadczeniem w opracowywaniu receptur dla produktów płynnych i proszkowych oraz żywności funkcjonalnej na podobieństwo żywności tradycyjnej. W miarę możliwości podejmuje się również tworzenia receptur dla żywności występującej w innych formach, np. kapsułkowanych, tabletkowanych, bądź innych wcześniej niewymienionych. W procesie opracowywania receptury produktu uwzględniane są kluczowe etapy:

określenie parametrów jakościowych dla surowca (w oparciu o założenia projektu, możliwość zastosowania komponentu w recepturze oraz posiadane przez zakład produkcyjny zaplecze techniczne i technologiczne),

selekcja wymaganej jakości surowca z oferty rynkowej (z uwzględnieniem wyznaczonych założeń jakościowych, znaną powtarzalność jakościową surowca oraz znaną ciągłość dostępności surowca w obrocie),

sprowadzenie próbek surowców oraz ich fizyczna analiza pod kątem możliwości zastosowania w recepturze,

opracowanie receptury z wykorzystaniem wyselekcjonowanych i sprawdzonych fizycznie składowych (biorąc pod uwagę aspekty techniczne i technologiczne zakładu produkcyjnego, walory smakowe i wizualne uzyskiwanego produktu oraz przewidywane zachowanie się opracowywanego produktu w trakcie przygotowywania i przechowywania),

przygotowanie próbek laboratoryjnych zgodnych z opracowaną recepturą do akceptacji,

sporządzenie zarysu technologii wytwarzania dla zaakceptowanego produktu,

przekazanie receptury, danych o zastosowanych surowcach oraz zarysu technologii, umożliwiających odtworzenie opracowanego produktu w produkcji seryjnej,

Wykonanie opracowania receptury z zarysem technologii wytwarzania, możliwe jest do realizacji na wszystkich etapach procesu, bądź wybranych etapach, np. z pominięciem selekcji wybranych składników (z wykorzystaniem surowca powierzonego).

Prowadzenie prób przechowalniczych
Przy produktach innowacyjnych lub problematycznych z perspektywy przechowywania, możliwe jest wykonanie prób przechowalniczych sprawdzających zachowanie się produktu w przewidywanym okresie istnienia w obrocie oraz w pewnej perspektywie czasu po jego otwarciu. Pozyskane w ten sposób dane zapewniają pełniejszą wiedzę o produkcie, umożliwiającą określenie warunków przechowywania i transportu, wskazują światowe rynki trudne do obrotu danym produktem (np. ze względu na wartości temperatury i wilgotności), pozwalają na przygotowanie frontu obrony produktu przed ewentualnymi zapytaniami, czy zastrzeżeniami ze strony rynku (w tym klientów), bądź też zwyczajnie przyczyniają się do wprowadzania korekt niwelujących zidentyfikowane niedoskonałości produktu, np. zbrylanie, rozwarstwianie, tworzenie osadów itp.

Przygotowywanie warunków dla wdrożenia produktu do produkcji seryjnej
Celem właściwego odtworzenia opracowanej receptury oraz minimalizacji nieoczekiwanych zdarzeń na etapie wdrożeniowym, firma oferuje wsparcie w zakresie wdrożenia technologii, ustawienia produkcji, czy przeszkolenia personelu zakładowego z obszaru procesu produkcyjnego i kontroli jakości dedykowanej dla produkowanego wyrobu. W razie braku wykwalifikowanego personelu przynależnego do zakładu produkcyjnego (w przypadku zakładów produkcji kontraktowej), bądź ograniczonego zaufania wobec pracowników danego obszaru (w przypadku produkcji zleconej do zakładu zewnętrznego), możliwe jest oddelegowanie własnych kontrolerów jakości na termin rozruchu do momentu ustabilizowania produkcji, bądź w dłuższym czasie dla stałego nadzoru. Firma wspiera także działania wdrożeniowe na etapach wyszukiwania zakładów produkcyjnych spełniających warunki umożliwiające produkcję opracowanego produktu oraz częściowego, bądź kompleksowego zaopatrzenia zakładu w surowce wymagane do realizacji produkcji.

Wprowadzenie produktu na rynek
Stawiając przysłowiową kropkę nad i w tematyce kompleksowego tworzenia produktów, firma wykonuje opracowania znakowania dla wybranych kategorii produktów spożywczych, w tym: żywności tradycyjnej, wzbogacanej oraz suplementów diety; zgodnych z ogólnie przyjętym prawem Unii Europejskiej, bądź z uwzględnieniem dodatkowych wytycznych ustawodawstwa polskiego i polskich Organów Nadzoru. Ponadto, udziela wsparcia na etapie tworzenia projektu graficznego produktu, przy uwzględnieniu obostrzeń prawnych i wymagań marketingowych. W przypadku braku kompetentnych grafików do zaprojektowania i złożenia etykiety, firma jest w stanie oddelegować własnych grafików do realizacji projektu oraz jego późniejszego wydruku. W myśl zapewnienia możliwości dopełnienia obowiązków prawnych, świadczymy usługi wsparcia w zakresie dokonywania powiadomień do Głównego Inspektoratu Sanitarnego o pierwszym wprowadzeniu produktu do obrotu oraz doradztwo przy korespondencji wyjaśniającej, która jest prowadzona z Urzędami Nadzoru.

Prace w obrębie istniejącego produktu (na recepturze powierzonej)
Poprawa, korekta, doskonalenie istniejącej już receptury

Choć wprowadzany po raz pierwszy do obrotu produkt zazwyczaj dobrze wpisuje się w aktualne realia, to z perspektywy czasu zmuszony jest poddać się pewnego rodzaju ewolucji, by w dalszym ciągu być atrakcyjnym dla klienta, bądź zwyczajnie utrzymać się w sprzedaży pomimo zmian w obowiązującym stanie prawnym.

Prace na recepturze istniejącego już w obrocie produktu odbywają się zazwyczaj w warunkach laboratoryjnych.

Do najczęściej wykonywanych działań na istniejącej recepturze należą m.in.: wprowadzenie pożądanego, bądź usunięcie niepożądanego składnika, uzyskanie bardziej zadowalającego smaku, poprawa zachowania produktu np. poprzez ograniczanie zbrylania się produktów sypkich, minimalizację osadów w wyrobach płynnych, czy uzyskanie bardziej zadowalającej konsystencji. Wykonywane działania poprzedza zazwyczaj analiza produktu, chyba że wcześniej zostały jasno sprecyzowane wytyczne odnośnie ewentualnych korekt w produkcie.

Firma podejmuje się także prac optymalizacji kosztu wytworzenia produktu z poziomu receptury.

Poprawa, korekta, doskonalenie obecnej technologii

W czasie istnienia produktu na rynku przeobrażeniom ulegają nie tylko wymagania klienta finalnego, czy stan prawny sektora spożywczego, ale także realia produkcyjne, np. wymiana parku maszynowego; logistyczne, np. modyfikacja parametrów dystrybucji; czy zaopatrzeniowe, np. zmiana dostawców komponentów, bądź aktualizacja parametrów jakościowych surowca.

Firma, wspomagając swoich partnerów biznesowych w zachowaniu aktualności w danych obszarach, łączy działania wykonywane w obrębie receptury, z pracami umożliwiającymi dostosowywanie technologii wytwarzania produktu do obowiązujących warunków.

Ponadto, dokonuje analiz obecnie wykorzystywanych technologii oraz wprowadza korekty zwiększające ich efektywność, podnosząc tym samym opłacalność produkcyjną.

Praca na poszczególnych składowych istniejącej receptury

Zachowanie ciągłości oraz stabilności produkcji produktu, jak i utrzymanie danego wyrobu na rynku, wymaga częstego dokonywania korekt na poszczególnych pozycjach składu recepturowego.

Celem zapewnienia ciągłości produkcji, firma uczestniczy chociażby w wyszukiwaniu i zapewnianiu zamienników dla obecnie wykorzystywanego surowca, czy też ustalaniu niedogodnych składników których obecność wpływa niekorzystnie na przetwarzanie półproduktu w procesie wytwarzania produktu finalnego. Firma zajmuje się także ustalaniem składowych negatywnie wpływających na odbiór smakowo-wizualny produktu, bądź jego zachowanie w trakcie przechowywania lub przygotowywania, wraz z opracowywaniem projektu zmian mających na celu wyeliminowanie negatywnego odbioru produktu przez klienta finalnego, z uwzględnieniem zachowania opłacalności całego procesu wytwórczego.

Firma podejmuje się także opracowywania zmian surowcowych mających na celu optymalizację kosztu wytworzenia produktu.

Obliczanie podstawowych danych na podstawie istniejącej receptury

Znajomość podstawowych danych o produkcie stanowi niekiedy informację niezbędną dla opłacalności oraz możliwości obrotu produktu na rynku.

Dostarcza m.in. danych umożliwiających wykonanie znakowania produktu (etykiety) przekazującego podstawową wiedzę o danym produkcie klientowi finalnemu, stanowi niejednokrotnie warunek legalizacji produktu w obrocie (powiadomienia do Urzędów Kontroli i późniejsza korespondencja, certyfikacja), bądź też bywa atutem, a niekiedy wręcz wymogiem dystrybutora, czy sprzedawcy dla celów promocyjnych, sprzedażowych, bądź dopełnienia obowiązków dokumentacyjnych np. umożliwiając wykonanie specyfikacji produktu.

Dlatego też firma wspomaga swoich partnerów biznesowych w szacunkowym ustalaniu podstawowych danych wynikających z receptury, takich jak wartość odżywcza, ilość składników mineralnych, czy witamin, itp.

Znajomość receptury oraz kosztu poszczególnych jej składowych umożliwia także tworzenie arkuszy obliczeniowych dla poznania przybliżonego kosztu wytworzenia produktu, w którego opracowywanie i aktualizację firma również się angażuje.

Prowadzenie prób przechowalniczych

Przy produktach innowacyjnych lub problematycznych z perspektywy przechowywania, możliwe jest wykonanie prób przechowalniczych sprawdzających zachowanie się produktu w okresie dłuższego istnienia w obrocie oraz w pewnej perspektywie czasu po jego otwarciu.

Pozyskane w ten sposób dane pozwalają na pełniejszą wiedzę o produkcie, umożliwiającą określenie warunków przechowywania i transportu, wskazują światowe rynki trudne do obrotu danym produktem (skrajne wartości temperatury i wilgotności), pozwalają na przygotowanie frontu obrony produktu przed ewentualnymi zapytaniami, czy zastrzeżeniami ze strony klientów, bądź też przyczyniają się do wprowadzania korekt niwelujących zidentyfikowane niedoskonałości produktu.

Zewnętrzny dział R&D

 Dział rozwojowy własnej marki, firmy zajmującej się produkcją kontraktową, bądź dział rozwoju na ustalony region Europy.

Surowce
Sprzedaż surowców (handel)

Stała aktywność firmy w obrębie sektora surowcowego polegająca na nieustannym monitoringu rynku w połączeniu z prowadzonymi analizami jakościowymi komponentów wykorzystywanych w przemyśle spożywczym, umożliwiła firmie TasteOn sp. z o.o. wyselekcjonowanie i zaoferowanie do sprzedaży szerokiej gamy surowców. W ofercie firmy znajdują się zarówno składniki aktywne i bazowe, jak również aromaty, dodatki technologiczne, czy funkcjonalne, wykorzystywane w produkcji wyrobów spożywczych.

Specjalizację handlową firmy stanowią aromaty oraz dodatki technologiczne i funkcjonalne, w których to wykorzystaniu z racji swojej specjalizacji, firma posiada największe doświadczenie.

Świadczona jest także dość nietypowa usługa sprzedaży tzw. „wsadów smakowych”, czyli gotowych mieszanek aromatów wraz z dodatkami technologicznymi i funkcjonalnymi, pozwalających na zmniejszenie wielkości nakładu pieniężnego „zamrożonego” w surowcach, powiększenie przestrzeni magazynowej poprzez zredukowanie ilościowego zatowarowania zakładu produkcyjnego, zwiększenie tempa produkcji za sprawą minimalizacji pozycji recepturowych oraz eliminację wystąpienia ewentualnego błędu ludzkiego mogącego powstać w procesie naważania licznych składowych receptury.

Jeżeli w danym momencie firma nie posiada poszukiwanego składnika w swoim portfolio, podejmuje się wyszukania takowego, bądź wspiera partnera biznesowego w jego poszukiwaniach.

Analiza surowca

Specjalizacją analityczną firmy w zakresie surowca, jest określanie jego charakterystyki fizycznej.

Znajomość parametrów fizycznych surowca pozwala m.in. na: określanie stopnia jego przydatności w produkcji, przewidywanie problemów, jakie mogą wystąpić przy jego wykorzystaniu, wspomaga też prognozowanie zachowania się produktu finalnego, w skład którego dany komponent miałby wejść.

Analiza surowca stanowi także pomocne narzędzie stosowane celem określenia możliwości wykorzystania określonego komponentu jako zamiennika dla już stosowanego w produkcji surowca.

Wyszukiwanie zamienników

Częstą usługą świadczoną przez firmę jest ustalanie zamienników dla wybranych składowych produktu.

Tego typu praktyka wykorzystywana jest przede wszystkim w celach optymalizacji kosztu wytworzenia, poprawy zachowania się półproduktu w produkcji, a także dla utrzymania ciągłości produkcji przy chwilowych zastojach w dostępności aktualnie wykorzystywanego surowca, czy też całkowitym wycofaniu wspomnianego surowca z rynku.

Wsparcie w promocji wartościowych surowców

Firma wykorzystując swoją wiedzę, doświadczenie oraz znajomość rynku, wspiera swoich zaufanych partnerów biznesowych z sektora surowcowego także w zakresie promocji ich produktów, poprzez wspomaganie sprzedaży oraz zwiększanie rozpoznawalności marki.

Firma podejmuje się promocji wyłącznie wartościowych (godnych polecenia) komponentów (surowców) dedykowanych dla przemysłu spożywczego, z racji swojej specjalizacji najczęściej aromatów oraz dodatków technologicznych i funkcjonalnych.

USŁUGA ON360

Wykorzystując dotychczas nabytą wiedzę i doświadczenie, firma TasteOn jest w stanie poprowadzić projekt powstania produktu od A do Z, wyłącznie na podstawie początkowo otrzymanego z zarysu produktu.

ON360 jest to pakiet usług szytych na miarę Twoich potrzeb, kliknij w przycisk i sprawdź, czym jest ON!

Szukasz czegoś więcej?

JAK TO DZIAŁA?

01 Kontakt

Kontaktujesz się z nami telefonicznie lub mailowo.

02 Brief

Wspólnie ustalamy wstępną koncepcję projektu do realizacji oraz obszary współpracy.

03 Spotkanie

Umawiamy się na spotkanie w celu uszczególnienia projektu.

04 Wycena

Potrzebujemy kilku dni na potwierdzenie możliwości realizacji oraz wycenę projektu.

05 Akceptacja

Prezentujemy możliwości wsparcia i oczekujemy na decyzję.

06 Realizacja

Jeśli oferta zostaje w pełni zaakaceptowana, przechodzimy do realizacji.

Znajdziesz Nas na LinkedIn!

Jak miałeś okazję zobaczyć, firma TasteOn istnieje po to by rozwiązać Twoje problemy w obszarze technologii oraz produkcji. Wspólnie możemy wynieść Twoją markę na wyższy poziom!

TasteOn Sp. z o.o.

Ul. Dmowskiego 2/1a-1b, 62-300 Września
KRS: 0000693321 NIP: 7891768113

Kontakt

Receptury i technologia dla suplementów diety:

biuro@tasteon.pl

Receptury i technologia dla żywności funkcjonalnej i tradycyjnej:

biuro@tasteon.pl

Sprzedaż surowców:

biuro@tasteon.pl

Pozostałe sprawy i zapytania:

biuro@tasteon.pl